Czym jest zabezpieczanie folią PPF?

Najlepsza dostępna na rynku forma zabezpieczenia pojazdu - nakładanie folii PPF nie tylko zabezpiecza samochody i urządzenia przed zarysowaniami i odpryskami, ale także, ma zdolności samoregeneracyjne. Co więcej, dzięki pełnej palecie kolorów i struktur, nie tylko zabezpiecza samochód, ale mogą także nadać mu spersonalizowany charakter i wygląd.

Może być niewidoczna lub zupełnie zmieniająca anturaż pojazdu - w każdym jednak wariancie doskonale zabezpieczająca samochód (i nie tylko!) przed zarysowaniami, ubytkami lakieru i odpryskami.

Zabezpieczenie, które można regenerować!

Mikrouszkodzenia, które zwykle powstałyby na karoserii, pozostają na samej folii. Pod wpływem działania temperatury, podgrzania opalarką lub suszarką do włosów (często nawet samych promieni słonecznych) zabliźniają się i znikają, przywracając wygląd elementu do bazowego stanu.

Na lata

W przeciwieństwie do powłok ceramicznej i kwarcowej, warstwa folii PPF zabezpiecza lakier samochodu często na cały okres jego użytkowania. Sama gwarancja dla tego produktu to 10 lat, ale przy odpowiedniej trosce, nałożona folia służyć może znacznie dłużej.

Indywidualny charakter lub niewidoczna “tarcza” dla lakieru

Folia PPF, która stosujemy w MIMO Car Studio może nie tylko doskonale i trwale zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami, ale także nadać mu spersonalizowanego wyglądu. W gamie folii znajduje się pełna paleta barw, zarówno w wersji z połyskiem, jak i w macie. Tym samym, zabezpieczając auto, możemy nie tylko konserwować jego lakier, ale także nadać mu zupełnie spersonalizowany wygląd. Co ważne, w przeciwieństwie do lakierowania, zmiany nie są nieodwracalne, a sama folia, choć trwale przylegająca do powierzchni, może zostać zdjęta przez specjalistę, bez uszkodzeń karoserii.

Nie tylko samochody

Folia PPF dedykowana jest zabezpieczeniu pojazdów, ale z jej właściwości chętnie korzystają także właściciele drogich rowerów oraz innych maszyn i urządzeń, które w czasie eksploatacji narażone są na uszkodzenia.

,,Folię PPF wykorzystaliśmy do zabezpieczenia naszej innowacyjnej ściany piwnej w jedynym samoobsługowym multitapie w Krakowie. Każdego dnia z urządzenia korzystają setki klientów, powodując zarysowania i ubytki. Firma MIMO Car Studio powłokę nałożyła na zewnętrzną część ściany ze stali kwasodpornej, a także dotykowe ekrany, sprawiając, że nie tylko odzyskała efekt nowości, ale także zabezpieczyła ją przed kolejnymi uszkodzeniami."

Krzysztof Dąbrowa, właściciel Nalej Se w Krakowie

Zabezpieczenie całkowite lub dla miejsc newralgicznych

Dzięki elastyczności i możliwości docięcia do najmniejszych kształtów, folia PPF może być nałożona zarówno na całe nadwozie, jak i na najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca. Najważniejsze zabezpieczenie dotyczy przedniego zderzaka, maski, błotników i lusterek, ale decydując się na niepełny wariant zdecydowanie warto zadbać także o wnęki klamek, reflektory i przestrzeń bagażową.

Nasze realizacje

Te pojazdy również zabezpieczyliśmy stosując w nich folię ochronną PPF.